Найважливіше про психічне здоров'я
Шукаю допомогу

Прагнеш знань? Де навчитися підтримувати інших

{{ slide + 1 }} / {{ sCount }}

Це про тебе говорять: “Уміє вислухати, почути та підтримати”? Ти часто комунікуєш зі студентами та викладачами та бачиш, коли людина потребує допомоги? Знаєш напевне, але не берешся радити абищо?  Маємо для тебе лише перевірені рекомендації!

Яка мені справа до психічного стану оточення?

Повага до особистих кордонів інших людей — надважлива навичка. Втім, не варто плутати надмірну нав’язливість з емпатією.

Вищі навчальні заклади — місце для постійної комунікації студентів та викладачів. Ми також ділимося особистими історіями, які часто відображають наші зацікавлення, хвилювання, викликають тривогу, смуток або злість. Бути відстороненим у такій ситуації важко.

Що ж робити?

Що сказати? Як реагувати? Допомагати або залишитися осторонь? Коли ми стаємо свідками психічної проблеми іншої людини, у нас постійно виникає мільйон питань до себе. Зарадити в цій ситуації може додаткове навчання в сфері психічного здоров’я.

Наша добірка базових курсів у сфері психічного здоров’я допоможе:

  • навчитися етично надавати психологічну підтримку 
  • працювати з людьми, які мають посттравматичний стресовий розлад
  • розвивати стресостійкість у себе й оточення в умовах війни
  • навчитися надавати психологічну підтримку дистанційно
  • підтримувати психічний стан з огляду на зміни навколишнього середовища
  • налагоджувати роботу громадських організацій
  • навчитися керувати проєктами в сфері психічного здоров’я

Переходь за посиланням, щоб дізнатися більше.

Хочу дізнатися більше!

Що мені треба знати про психічне здоров’я? Чому це стосується

мене? Як мені піклуватися про своє психічне здоров’я?

Переходь за посиланням, щоб дізнатися більше. 

Працюєш у сфері психічного здоров’я?  

Маємо для тебе підбірку курсів підвищення кваліфікації. Усі вони розроблені з урахуванням міжнародного досвіду та залученням вискокваліцікованих спеціалістів: психологів, психотерапевтів, психіатрів, соціальних працівників. 

Курс лекцій з психіатрії

Запрошуємо пройти курс лекцій з психіатрії, які ми розробили у співпраці з Цюрихським університетом. Лекції розраховані на лікарів, інтернів-психіатрів, клінічних ординаторів, аспірантів, а також усіх, хто зацікавлений поглибити свої знання в цій сфері.

12 лекцій поділено на два модулі: “Аспекти психопатології” і “Діагностика та терапія”. Учасники курсу дізнаються актуальний науковий погляд на суїцидальність, психосоматику та психопатологію, способи лікування обсесивних розладів та депресії, ознайомляться з дослідженнями посттравматичних розладів, ефективності антидепресантів, вивчать особливості роботи в екстрених випадках та лікування розладів у підлітків.

“Весняна школа психічного здоров’я – 2020” 

В онлайн-курсі “Весняна школа психічного здоров’я” ми зібрали понад 14 годин матеріалів від міжнародних та національних експертів, представників громадських організацій, користувачів послуг та фахівців. Усі матеріали іноземних колег перекладені та озвучені українською мовою.

“Весняна школа психічного здоров’я – 2021”

Весняна школа психічного здоров’я 2021 року присвячена співпраці між різними дисциплінами та фахівцями. Вона має назву «Мультидисциплінарність в сфері психічного здоров’я». У різних сферах життя в Україні продовжуються зміни – охорона здоров’я, освіта, соціальна сфера, децентралізація та зростання ролі громад. Це вкотре демонструє, наскільки кожна галузь залучена до сфери охорони психічного здоров’я та повинна розуміти межі своєї відповідальності. 

Ресурсний центр із психосоціальної підтримки для фахівців

Тут ви знайдете україномовну літературу щодо підтримки людей у стані стресу та під час кризи, методів роботи із травмою, організації послуг із психосоціальної підтримки тощо. Також зможете переглянути українські та міжнародні тренінги з психологічної підтримки, першої психологічної допомоги тощо. 

Ми переконані, що ваша уважність до свого стану та почуттів оточуючих — надважлива навичка. 

Бе-е-ережіть себе та продовжуйте бути чуйними!

Чернівці заполонили овечки. Їх можна побачити в найнеочікуваніших місцях: на зупинках громадського транспорту, в барах, університетах, на дитячих майданчиках. Вони підкажуть, як подбати про своє психічне здоров’я під час війни. Овечок створили команди проєкту «Психічне здоров’я для України» та ГО «Заходи». Побачив QR-код? Скануй, переходь на сайт і дізнавайся про себе більше! У нас для тебе 10 текстів, які розробили фахівці з психічного здоров’я. Вони розкажуть більше про розлади сну та харчової поведінки, депресію, агресію, тривогу, нав’язливе мислення, зловживання алкоголем, батьківську роздратованість і відновлення після втрати. Читай і бееережи себе!

Проєкт «Інформаційна кампанія про психічне здоров’я у Чернівецькій області» реалізує ГО «Заходи» за підтримки проєкту «Психічне здоров’я для України» (MH4U).