Найважливіше про психічне здоров'я
Шукаю допомогу

Як психолог допомагає у питаннях психічного здоров’я

{{ slide + 1 }} / {{ sCount }}

Якщо ви впевнені, що ваші симптоми викликані станом психічного здоров’я (або це вже підтвердив сімейний лікар), і ви не маєте значних соматичних симптомів, то по допомогу можете звернутися до психолога.

Коли звертатись

Якщо ви відчуваєте труднощі у навчанні та роботі, взаємодії із зовнішнім світом, близькими людьми, не можете впоратися з негативними емоціями, станами відчаю, тривоги понад два тижні. У разі таких проблем як: потреба у самовизначенні, незначні труднощі у спілкуванні з людьми та кризи у стосунках, які заважають вам вести звичайне життя.

Чим може допомогти

Психолог може допомогти зрозуміти причини ваших симптомів, роз’яснити ваш стан, знайти джерела проблем і дати рекомендації щодо їх усунення. Порекомендувати методи самодопомоги або формат професійної психологічної допомоги.

Психолог працює індивідуально, з парою/сім’єю або з групою клієнтів. Він надає консультації з приводу конкретної проблеми, займається психоедукацією (інформування про психічне здоров’я загалом, причини і розвиток певних станів тощо), проводить тренінги з відпрацювання певних навичок.

Чого не може робити

Психолог не призначає ліки. Це фахівець, який закінчив виш за спеціальністю “Психологія” і займається вивченням людської психіки. Психологи зазвичай спеціалізуються на різних галузях: психічне здоров’я, організаційна психологія, освітня психологія, клінічна психологія, психологія праці тощо.

У разі складних порушень психічного здоров’я, чи коли симптоми погіршуються, психолог має спрямувати пацієнта до медичного фахівця – психіатра.