Найважливіше про психічне здоров'я
10 Липня 2020

Старт проєкту “Психічне здоров’я для України”

Сьогодні ми публічно презентували проєкт “Психічне здоров’я для України”, в рамках якого вже майже рік наша команда активно працює над покращенням якості та доступності послуг у сфері психічного здоров’я для українців.

Під час пресбрифінгу, спікери підкреслили потребу в більш ефективних послугах у сфері психічного здоров’я. Говорили про те, що потрібно створити такі послуги у громадах, до яких будуть мати доступ принаймні 6,4 млн українців. Сімейні лікарі, психологи, вчителі, соціальні працівники та психіатри також мають бути частиною процесу охорони психічного здоров’я. У той час, як уряду потрібно прийняти закони, які дозволять цим фахівцям співпрацювати та ділити відповідальність, аби не було розриву у лікуванні. Міністерство охорони здоров’я України заявило про свої наміри у Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні у грудні 2017 року, а зараз вже планує зробити конкретні кроки для реалізації цієї Концепції. Запис трансляції

Профілактика проблем психічного здоров’я починається з кожного з нас. Ось чому ми розпочинаємо інформаційну кампанію, яка більше розповість українцям про психічне здоров’я та як про нього турбуватися. Адже за даними опитування, яке ми провели в січні цього року:

🟠 лише 37% опитаних вважають себе достатньо обізнаними в питаннях психічного здоров’я.

🟠 69% респондентів вказують на брак інформації і прагнуть дізнатися більше.

🟠 водночас 79% вважають, що психічне здоров’я ― є серйозною та вартою уваги проблемою.

Також на пресбрифінгу ми презентували наш сайт про психічне здоров’я www.mh4u.in.ua, який містить практичну інформацію про те, як піклуватися про психічне здоров’я, а також пропонує інструменти та вказівки для професіоналів та управлінців у сфері психічного здоров’я. Із допомогою сайту районні та обласні департаменти охорони здоров’я вже можуть почати вдосконалювати співпрацю між фахівцями у сфері психічного здоров’я у своїй громаді. 

За даними різних досліджень, від 18% до 27% населення України потребують певного виду медичної допомоги. Однак лише 3,8% населення зареєстровані як користувачі психіатричних послуг. Отже, нам потрібно створити доступні послуги у сфері психічного здоров’я принаймні для 6,4 млн українців.

до всіх новин