Найважливіше про психічне здоров'я
01 Вересня 2020

Розпочалося відкрите обговорення за участі фахівців у сфері психічного здоров’я

28 серпня понад 30 фахівців, представників професійних спільнот, які працюють у сфері психічного здоров’я, обговорювали проблеми і прогалини сучасної системи охорони психічного здоров’я та дотримання прав людей з психічними розладами. До участі також долучились представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

На відкритому обговоренні була запропонована Концепція проєкту Закону, яка має стати фундаментом основних змін у системі охорони психічного здоров’я, профілактики поширення психічних розладів та вдосконалити систему дотримання прав людей з психічними розладами, які наразі в Україні знаходяться в зоні підвищеного ризику стигматизації, дискримінації та порушення їх прав і свобод.

Концепція проєкту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи охорони психічного здоров'я"
10 рекомендацій ВООЗ

Неурядова неприбуткова громадська організація «Девелопмент фаундейшн» (Development Foundation NGO) — громадське об’єднання фахівців сфери психічного здоров’я, спеціалізоване на просвіті, психоедукації, підготовці та підтримці медичних та клінічних працівників сфери психічного здоров’я, підписала офіційний Меморандум про співпрацю з проєктом “Психічне здоров’я для України”. І, тим самим, зміцнила співпрацю та посилила можливості нашої Коаліції з вдосконалення законодавства в сфері психічного здоров’я.

Якщо ваша організація зацікавлена у офіційній співпраці та підписанні Меморандуму з нашим проєктом — напишіть нашому координатору — Artem.Osypian@mh4u.in.ua.

Учасниками Коаліції вже є 65 фахівців та понад 50 організацій. Наша Коаліція відкрита до всіх, кому не байдуже психічне здоров’я українців та тих, хто зацікавлений у активній співпраці в розвитку та реформуванні цього напрямку. Проєкт “Психічне здоров’я для України” запрошує психологів, психотерапевтів, психіатрів та інших лікарів, соціальних працівників, правозахисників, людей, які живуть з психічними розладами, пацієнтські і професійні організації та інших дотичних до теми психічного здоров’я фахівців до участі в Коаліції з вдосконалення законодавства в області психічного здоров’я.
Долучитись до Коаліції ви можете, заповнивши анкету.

Також ви можете переглянути коротке роз’яснювальне відео щодо поточних викликів у системі психічного здоров’я від експертів Коаліції.

Наступне обговорення Концепції Закону заплановане на 8 вересня на 10:00.

Драфт Концепції Закону ви можете подивитись тут.

Нічого для нас без нас!

до всіх новин