Найважливіше про психічне здоров'я
12 Лютого 2021

Ми запустили освітній ресурс для медіа — “НаГАЙДайки”

Ми разом з ГО Центр практичної психології  “For Life” створили освітній онлайн-ресурс НаГАЙДайки для медіа та авторів текстів про психічне здоров’я. На сайті зібрана інформація, яка стане корисним довідником для написання якісних текстів на тему психічного здоров’я, які базуються на доказовій медицині, сучасному розумінні теми і допомагають боротися зі стигмою.

«Інформація, яку ми отримуємо з медіа, дуже впливає на формування поглядів, переконань та стереотипів щодо будь-якої сфери життя. ЗМІ доволі часто поширює тему психічного здоров’я як табуйовану, оповиту міфами та неприємними емоціями. Це шкодить людям з проблемами психічного здоров’я, адже заважає їм отримувати необхідну допомогу. Наші експерти впорядкували матеріали, котрі допоможуть авторам писати більш людиноцентричні та коректні тексти, засновані на повазі. Як результат, завдяки ґайду, автори навчаться створювати цікавіші матеріали про психічне здоров’я, котрі залучають читачів», — відзначив лідер проєкту  MH4U Гайко Кьоніґштайн.

Усі матеріали ҐАЙДу є доказовими, тобто підкріплюються науковими фактами із перевірених джерел. Експертами проєкту стали: докторка психологічних наук Вікторія Горбунова, журналістка Маргарита Тулуп та правниця Христина Висоцька. Ілюстратор Мар’яна Сучок розробила авторське графічне оформлення проєкту.

Метою ҐАЙДу було допомогти журналістам, блогерам та усім, хто пише про психічне здоров’я, створювати контент, орієнтований на людину, і не провокувати стигму (стійкі негативні переконання, почуття, поведінка щодо людей з психічним розладом).

Новий веб- ресурс містить такі розділи:

  • що таке психічне здоров’я, розлад, стигма;
  • як провести інтерв’ю з людиною з психічним розладом;
  • як тема психічного здоров’я врегульована законодавчо;
  • мова, якою ми пишемо: які слова варто і не варто вживати;
  • корисні джерела, котрі стануть у пригоді;
  • звірник — аби перевірити, чи є у матеріалі усі складові доброго тексту;
  • тест про терміни без стигми.

Аби Гайд з людиноцентрованої мови був завжди з вами, лишаємо тут файл у PDF, котрий можна завантажити у будь-який час та завжди мати з собою. Також файл для завантаження ви зможете знайти на самому освітньому ресурсі НаГАЙДайки.

ФАЙЛИ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ:

Медіа НаҐАЙДайки_pdf

до всіх новин