Найважливіше про психічне здоров'я
21 Серпня 2020

Команда MH4U організувала Діалог з фінансування сфери психічного здоров’я

В Україні близько 6 мільйонів осіб не отримують необхідної допомоги відповідно до своїх потреб у сфері психічного здоров’я (https://bit.ly/34gcpsv).

Тож зараз подолання цієї прогалини має стати стратегічним пріоритетом для уряду України.

В червні фахівці нашого проєкту організували Діалог про фінансування галузі психічного здоров’я в Україні. Разом із представниками Міністерства соціальної політики УкраїниНаціональної служби здоров’я України, ГО «Центр підтримки осіб з психічними розладами «Дестигма»Громадської організації “Психічне здоров’я”Світового Банку в Україні, USAID в Україні та іншими, ми розглянули в деталях як функціонує надання послуг з психічного здоров’я і погодили ключові аспекти, на яких варто зосередитись, аби кожен з тих, хто потребує підтримки, міг її отримати.

Ми раді, що в продуктивній дискусії виробилось спільне бачення, як Україні рухатись далі для реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я на період до 2030 року.

Зокрема, для України зараз важливе:

  1. Узгодження розвитку сфери охорони психічного здоров’я в Україні на рівні національної політики.
  2. Створення міжвідомчої  робочої групи на національному рівні для розробки національної політики.
  3. Затвердження національного плану заходів на реалізацію національної політики та Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.
  4. Створення та забезпечення спроможності міжсекторальних робочих груп на рівні територіальних громад , які здійснюватимуть координацію реалізації плану заходів та працюватимуть над забезпеченням осіб з психічними розладами якісними послугами.
  5. Розробити рамкові рекомендації для надання послуг, які стосуються психічного здоров’я на рівні громад.
  6. Розробити та впровадити фінансові механізми, які стимулюватимуть кооперацію між надавачами послуг з охорони психічного здоров’я з різних відомств та форм власності на виконання національної політики.
  7. Провести адвокаційну роботу щодо забезпечення фінансування національного плану заходів на реалізацію національної політики з розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.
  8. Користувачі послуг та їхні представники повинні бути залучені до усіх процесів, від формування політик до їх реалізації на рівні громад.

до всіх новин