Команда MH4U організувала Діалог з фінансування сфери психічного здоров’я
В Україні близько 6 мільйонів осіб не отримують необхідної допомоги відповідно до своїх потреб у сфері психічного здоров’я (https://bit.ly/34gcpsv).
Тож зараз подолання цієї прогалини має стати стратегічним пріоритетом для уряду України.
В червні фахівці нашого проєкту організували Діалог про фінансування галузі психічного здоров’я в Україні. Разом із представниками Міністерства соціальної політики України, Національної служби здоров’я України, ГО «Центр підтримки осіб з психічними розладами «Дестигма», Громадської організації “Психічне здоров’я”, Світового Банку в Україні, USAID в Україні та іншими, ми розглянули в деталях як функціонує надання послуг з психічного здоров’я і погодили ключові аспекти, на яких варто зосередитись, аби кожен з тих, хто потребує підтримки, міг її отримати.
Ми раді, що в продуктивній дискусії виробилось спільне бачення, як Україні рухатись далі для реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я на період до 2030 року.
Зокрема, для України зараз важливе:
- Узгодження розвитку сфери охорони психічного здоров’я в Україні на рівні національної політики.
- Створення міжвідомчої робочої групи на національному рівні для розробки національної політики.
- Затвердження національного плану заходів на реалізацію національної політики та Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.
- Створення та забезпечення спроможності міжсекторальних робочих груп на рівні територіальних громад , які здійснюватимуть координацію реалізації плану заходів та працюватимуть над забезпеченням осіб з психічними розладами якісними послугами.
- Розробити рамкові рекомендації для надання послуг, які стосуються психічного здоров’я на рівні громад.
- Розробити та впровадити фінансові механізми, які стимулюватимуть кооперацію між надавачами послуг з охорони психічного здоров’я з різних відомств та форм власності на виконання національної політики.
- Провести адвокаційну роботу щодо забезпечення фінансування національного плану заходів на реалізацію національної політики з розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.
- Користувачі послуг та їхні представники повинні бути залучені до усіх процесів, від формування політик до їх реалізації на рівні громад.