Найважливіше про психічне здоров'я
Я представляю організацію чи громаду

Звіт: Психічне здоров’я у Донецькій та Луганській областях – 2018

{{ slide + 1 }} / {{ sCount }}

Конфлікт, який розпочався на Сході України у квітні 2014 року, призвів до значних людських втрат, масових страждань, великомасштабного переміщення цивільного населення, а також знищення об’єктів приватної власності та суспільної інфраструктури у двох східних областях – Луганській та Донецькій. Як наслідок, населення цих областей є більш вразливим до проблем у сфері психічного здоров’я, що є реакцією на травматичні події та несприятливі зовнішні обставини.

Сьогодні в Україні, за офіційними даними, налічується більше ніж півтора мільйона внутрішніх переселенців. Крім них, до групи ризику щодо розладів психічного здоров’я часто потрапляють військові (учасники АТО/ООС), діти та молодь.

Сукупні наслідки психологічної травми, страх перед новою ескалацією конфлікту, щоденний ризик отримання травм та обмеження свободи пересування можуть призвести до проблем із психічним здоров’ям та до виникнення потреби в захисті та гуманітарній допомозі як серед вразливих груп, так і серед інших жителів Донецької та Луганської областей.

ФАЙЛИ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ

Психічне здоров’я у Донецькій та Луганській областях – 2018