Локальні команди впровадження проєкту з охорони психічного здоров’я
Розвиток та трансформація системи охорони психічного здоров’я неможливі без активного включення у процес місцевої влади. Адже органи місцевого самоврядування відповідальні за мережу закладів, за забезпечення доступності лікування психічних розладів та підтримки психічного здоров’я.
Локальна команда впровадження (ЛКВ) – це велика група зацікавлених сторін зі сфери охорони психічного здоров’я, включно із медичними фахівцями, доглядальниками та користувачами послуг, котрі зустрічаються, щоб планувати краще надання послуг у сфері психічного здоров’я в регіоні, де вони живуть.
Локальні команди впровадження (ЛКВ) було створено для того, щоб сприяти впровадженню Національної системи послуг у сфері психічного здоров’я в Британії.
Ключові зацікавлені сторони в кожному регіоні створюють свої Локальні команди впровадження (ЛКВ), а її члени разом працюють над розробкою, впровадженням та контролем планів, спрямованих на покращення послуг у сфері охорони психічного здоров’я.
ЛКВ підтримуються Регіональним стратегічним органом охорони здоров’я та його Регіональним центром розвитку.
Приклад Лондона
У 2000 році населення Лондона становило 7 млн осіб, а на території міста діяло 32 місцеві органи влади, котрі обслуговували від 150 до 330 тисяч осіб. Лондонський центр розвитку сфери психічного здоров’я сприяв створенню 32-х ЛКВ в 5-ти Регіональних стратегічних органах охорони здоров’я. Стратегічний орган охорони здоров’я Південно-східного Лондона відповідав за 1,5 млн осіб та 6 районів Лондона. ЛКВ району Луїшгем обслуговує 250 тисяч населення.
ЛКВ в Україні
Залучення представників міських та селищних рад – одне із ключових завдань нашого проєкту. Для нас надзвичайно важливо, що місцеві органи влади визнають роль психічного здоров’я для громадян та мають бажання змінювати систему на краще.
Наші експерти проводять зустрічі із представниками місцевих органів влади, аби презентувати та обговорити заходи проєкту «Психічне здоров’я для України». На початку лютого таке обговорення пройшло у Маріуполі та Сєвєродонецьку із фахівцями міських рад – секторами охорони здоров’я, соціального захисту та соціальних служб, освіти. Це ті міста, з яких і почнеться реалізація проєкту в Донецькій та Луганській областях.
Також у лютому-2020 проєкт “Психічне здоров’я для України” та Червоноградська міська рада підписали Меморандум про співпрацю. Така взаємодія допоможе покращити психічне здоров’я громади.
До цього при Червоноградській міській раді створили першу в Україні міжсекторальну групу для розвитку послуг з психічного здоров’я на місцях. Це перша в Україні створена в громаді Локальна команда впровадження проєкту з охорони психічного здоров’я. Її учасники — представники охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери та громадськості. У першому засіданні групи взяли участь представники компанії Implemental, які поділилися досвідом роботи міжсекторальних груп у Великобританії.
Команда розпочне роботу з аналізу потреб та ресурсів у психічному здоров’ї в громаді і працюватиме на постійній основі.
Ми вдячні усім фахівцям та експертам за вашу активну позицію, бажання розвивати послуги у громадах, долучатися до сучасних трендів у охороні психічного здоров’я. Будемо раді співпрацювати, аби разом будувати систему доступної допомоги із підтримки психічного здоров’я.