Найважливіше про психічне здоров'я
Я представляю організацію чи громаду

Інтеграція охорони психічного здоров’я в систему первинної медичної допомоги та громадські платформи в Україні

{{ slide + 1 }} / {{ sCount }}

Україна перебуває в процесі запровадження важливих реформ у системі охорони здоров’я; прослідковується підвищена зацікавленість серед державних і міжнародних діячів у покращенні послуг з охорони психічного здоров’я. 

В Україні працює централізована система охорони психічного здоров’я, послуги надаються переважно в психіатричних клініках, і 90% фінансування направляється до психіатричних лікарень. Прослідковується недостатня кількість послуг з охорони психічного здоров’я на рівні громади, а також обмежене надання послуг з охорони психічного здоров’я та підтримки фахівцями інших медичних професій, що не спеціалізуються на охороні психічного здоров’я, такими як терапевти та сімейні лікарі. 

Дотепер не було проведено систематичного оцінювання з акцентом на психічному здоров’ї як частини системи охорони здоров’я та послуг, що надаються громадськими організаціями, а також на дослідженні шляхів отримання допомоги та перешкод для цього. 

Мета даного оцінювання – надати рекомендації для сприяння розробленню політики та регламентуючих документів з метою зміцнення інтеграції охорони психічного здоров’я в систему первинної медичної допомоги та створення громадських платформ для надання послуг в Україні в межах програми реформ.

ФАЙЛИ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ

ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я НА ПЕРЕХІДНОМУ ЕТАПІ: результати оцінювання та рекомендації