Управління стресом під час пандемії COVID-19 для медиків
Пандемія значно впливає на якість життя та психічне здоров’я людей. Особливо — на медиків, які перебувають під значним навантаженням, щоденно борючись із поширенням коронавірусу.
Умови, в яких зараз працюють медичні працівники можуть викликати значний стрес, посилювати тривогу, сприяти емоційному вигоранню, погіршувати фізичне та психічне здоров’я.
Пропонуємо декілька порад для медиків, які допоможуть підтримувати психічне здоров’я під час пандемії:
- поширюйте серед колег оновлену та актуальну інформацію. Володіння правдивою інформацією допомагає знизити рівень тривоги, стресу й сприяє відчуттю контролю над ситуацією.
- підтримуйте атмосферу взаємопідтримки, солідарності та альтруїзму на роботі. Запитайте у ваших колег, як в них справи або ж запропонуйте свою допомогу, якщо вони її потребують.
- робіть перерви для відпочинку: планові та позапланові. Навіть короткий перепочинок допоможе відновити ресурси;
- діліться своїми переживаннями та тим, що допомагає вам з ними впоратися. Наприклад, з колегами, які разом з вами перебувають у однаковій ситуації. Це допомагає краще відчути, що ви не на самоті та дізнатися більше про досвід ваших колег.
- звертайтеся по допомогу до фахівців. Дізнайтеся, чи ви та ваші колеги мають доступ до психологічних онлайн-тренінгів для медичних працівників у зонах високого стресу. А також дзвоніть на гарячі лінії психологічної підтримки, якщо ви потребуєте консультації психолога.
На нашому освітньому ресурсі www.edu.mh4u.in.ua ви можете пройти безкоштовний Онлайн курс для працівників закладів охорони здоров’я, соціальних служб та усіх, хто працює в умовах підвищеного стресу та є в зоні ризику розвитку хронічного стресу та емоційного вигорання.