Найважливіше про психічне здоров'я
Я фахівець із психічного здоров'я

Управління проєктами у сфері психічного здоров’я та психологічного добробуту дітей та підлітків

{{ slide + 1 }} / {{ sCount }}

Діти із важкими психічними розладами мають такі ж права на освіту, спілкування та дружбу, як і всі інші. Їхнє залучення та повне включення у життя (інклюзія) – завдання, яке ще належить виконати нашій країні, на шляху до деінституціоналізації (підтримки сімейних форм виховання з поступовою відмовою від інтернатів та дитячих будинків).

Kids Together, Inc. стверджують, що інклюзія не має жодних недоліків, натомість містить безліч переваг для дітей з інвалідністю:

  • розвиток стосунків з однолітками та дружби;
  • поява дієвих рольових моделей, корисних у навчанні та спілкуванні;
  • вільних доступ до бажаної освіти;
  • розвиток адаптаційних навичок;
  • самоповага та вищі очікування від життя;
  • інтеграція родин у спільноту та підтримка батьків;
  • прийняття дітьми та дорослими дітей з інвалідністю без стигми та з повагою до відмінностей;
  • зростання академічної успішності у всіх учасників навчання.

В Україні рух до інклюзивного суспільства вже розпочато Проєктним офісом з підтримки реформи ДІ. Створена та діє мережа Інклюзивно-ресурсних центрів, які розвивають інклюзивне виховання та підтримують дітей, батьків та вчителів.

Проєкт «Психічне здоров’я для України» підтримує цей рух та ІР-центри та сприяє їхньому розвитку. 

У березні 2020 року у Луганській області було запущено тренінгову програму «Управління проєктами у сфері психічного здоров’я дітей та підлітків» на базі Луганського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти. У разі успіху цієї програми, вона буде стандартизована та запропонована решті ІР-центрів.

Також ми розробили онлайн курс “Управління проєктами у сфері психічного здоров’я та психологічного добробуту дітей та підлітків“. 

Він створений для фахівців інклюзивно-ресурсних центрів та інших закладів, центрів, надавачів послуг із психічного здоров’я у громадах.

Адже послуги із підтримки психічного здоров’я є найбільш доступними та прийнятними, якщо надаються у громадах, якомога ближче до місця проживання та роботи людей. Центри, організації, активісти, котрі працюють в громадах, можуть найкраще робити позитивний вплив на спільноту: популяризувати психічне здоров’я, боротися із стигмою та дискримінацією, поширювати корисні знання та ділитися досвідом із людьми.

Для того, щоб робота ця відбувалася системно, організовано та мала довготривалий вплив на громаду, фахівцям у нагоді стануть компетенції із управління проєктами.

Запрошуємо усіх охочих пройти курс.