Найважливіше про психічне здоров'я
Я фахівець із психічного здоров'я

Програма дій із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я ВООЗ

{{ slide + 1 }} / {{ sCount }}

У цілому світі психічні, неврологічні розлади та розлади внаслідок вживання психоактивних речовин (ПНПР-розлади)  є вагомою частиною глобального тягаря захворювань, складають 14% показника DALY (роки життя, втрачені через непрацездатність). Цей показник постійно зростає, особливо в країнах з низьким та нижче середнього рівнями доходів.

Психічні, неврологічні розлади та розлади, внаслідок вживання психоактивних речовин часто є супутніми з хронічними соматичними розладами такими як діабет, серцево-судинні захворювання, ВІЛ/СНІД, і, якщо їх не лікувати, значно погіршуються результати лікування соматичного розладу. Люди з  ПНПР-розладами  та їх сім’ї частіше зустрічаються зі стигмою та упередженнями, що значно ускладнює якість їхнього життя, порушує соціальну інклюзію, здатність знайти роботу та інше.

На даний час від 75 до 90% осіб з ПНПР-розладами не отримують лікування.

З 2000-х років ВООЗ розробила програму під загальною назвою mhGAP action program (mental health gap action program) – Програма дій із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я, яка складається з декількох інструментів.До неї належать:

До неї належать:

Повний список ресурсів ВООЗ mhGAP,  із посиланнями, можна знайти онлайн за посиланням https://www.who.int/mental_health/