Найважливіше про психічне здоров'я
Я фахівець із психічного здоров'я

Посібник mhGAP з надання допомоги за гуманітарних надзвичайних станів

{{ slide + 1 }} / {{ sCount }}

Сьогодні світ переживає безпрецедентну кількість гуманітарних надзвичайних станів, до яких призводять збройні конфлікти та стихійні лиха. Кількість біженців і внутрішньо переміщених осіб не була такою великою з часів закінчення Другої світової війни. Десятки мільйонів людей потребують термінової допомоги, що включає в себе послуги, спроможні задовольнити підвищені потреби населення у сфері психічного здоров’я.

Дорослі та діти, постраждалі від надзвичайних станів, стикаються зі значними та різноманітними психічними, неврологічними проблемами, а також проблемами, пов’язаними зі вживанням психоактивних речовин. Горе та гострий дистрес впливають на більшість людей, і вони вважаються природною, тимчасовою реакцією на надмірні страждання. 

Проте, в деяких людей надмірні страждання спричиняються до розвитку таких проблем у сфері психічного здоров’я, як депресивний розлад, посттравматичний стресовий розлад або пролонгована реакція горя, кожна з яких може призвести до серйозних порушень повсякденного функціонування людини. Окрім того, люди з такими станами здоров’я як психоз, інтелектуальні порушення та епілепсія, які вже існували, можуть стати ще вразливішими. 

Цей посібник було розроблено з урахуванням саме цих труднощів. «Посібник mhGAP з надання допомоги під час гуманітарних надзвичайних станів» — простий, практичний інструмент, метою якого є надання підтримки неспеціалізованим закладам охорони здоров’я на територіях, постраждалих від гуманітарних надзвичайних станів, у сфері оцінки та ведення психічних, неврологічних розладів і розладів, пов’язаних зі вживанням психоактивних речовин. Його розроблено на основі «Посібника mhGAP з надання допомоги» (ВООЗ, 2010 р.), широко використовуваного науково обґрунтованого посібника з ведення таких станів у неспеціалізованих закладах охорони здоров’я, та адаптовано для використання за гуманітарних надзвичайних станів.

ФАЙЛИ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ

Посібник mhGAP з надання допомоги за гуманітарних надзвичайних станів