Найважливіше про психічне здоров'я
Шукаю допомогу

Як сімейний лікар може допомогти у питаннях психічного здоров’я

{{ slide + 1 }} / {{ sCount }}

Якщо ви помітили у себе симптоми, які погіршують якість вашого життя, то першим фахівцем, до якого ви можете звернутись по допомогу, може бути сімейний лікар. Особливо у тому випадку, якщо ви ще не зверталися по допомогу у питаннях психічного здоров’я. А також якщо крім суто психологічних ви маєте соматичні (фізичні) симптоми нездужання.

Коли звертатись

Якщо ви відчуваєте труднощі у навчанні та роботі, взаємодії із зовнішнім світом, близькими людьми, не можете впоратися з негативними емоціями, станами відчаю, тривоги понад два тижні. А також якщо разом із якимись із цих станів ви маєте такі симптоми як запаморочення, тривала втома, прискорене або нерегулярне серцебиття, тремтіння, сухість у роті, надмірне потовиділення, задишка, біль у животі й нудота, головний біль, безсоння, втрату апетиту або переїдання.

Чим може допомогти

По-перше, сімейний лікар має детально опитати вас щодо симптомів, за потреби призначити додаткові обстеження чи аналізи і встановити, чи ваші симптоми викликані розладом психічного здоров’я, чи соматичним захворюванням.

По-друге, за потреби він скерує до відповідного фахівця із психічного здоров’я: психіатра чи психотерапевта.

У деяких випадках – при наявності відповідної підготовки в лікаря, та якщо розлад у легкій формі – сімейний лікар може і сам надати вам необхідну допомогу. Наприклад, при легких формах депресії або нетяжких симптомах посттравматичного стресового розладу.