Найважливіше про психічне здоров'я
Шукаю допомогу

Що робить і як допомагає психотерапевт

{{ slide + 1 }} / {{ sCount }}

Психотерапевт – фахівець, який проводить лікування при певних розладах психічного здоров’я (так звана розмовна терапія), а також може працювати з іншими запитами, пов’язаними із покращенням якості життя загалом.

Коли звертатись

Варто звертатися до психотерапевта, якщо ви помітили в собі низку симптомів психічних розладів або маєте вже діагностований психічний розлад і хочете покращити якість життя. Також до психотерапевтів слід звертатися у випадку великих криз у житті, які виводять з рівноваги ваше психічне здоров’я, з метою профілактики психічних розладів.

Чим може допомогти

Психотерапевт спеціалізується на лікуванні психічних розладів психологічними методами: структурованими, науково-базованими інтервенціями, рекомендованими міжнародними клінічними протоколами. Також він може використовувати ці методи для допомоги у самопізнанні, саморозвитку або подоланні криз та психологічних складнощів.

Завдяки роботі з психотерапевтом ви можете поліпшити психічне здоров’я, змінити патерни поведінки, навчитися краще управляти емоціями та станами, усвідомлювати травматичний досвід та інтегрувати його у сьогодення так, щоб він не заважав жити далі.

Чого не може робити

Психотерапевт не призначає медичні препарати, якщо він не має медичної освіти. Це фахівець з вищою освітою психолога або психіатра, який отримав додаткову освіту в сфері психотерапії. У своїй практиці цей фахівець використовує немедикаментозні методи психологічної допомоги, наприклад, когнітивно-поведінкову терапію,  гельштат-терапію, психодраму, психоаналіз тощо. Він супроводжує клієнта на шляху саморозуміння, працює з психологічними травмами. Якщо психотерапевт не є лікарем за освітою і вважає, що клієнт потребує медикаментозного лікування, він має спрямувати його до медичного фахівця – психіатра.

Якщо ви вирішили звернутись до психотерапевта, поставте йому такі 6 запитань:

  1. За яким методом психотерапії цей фахівець працює?
  2. На підставі якого навчання він це робить?
  3. Чи є психотерапевт членом відповідної асоціації?
  4. Яка доказова база того чи іншого методу?
  5. Які ризики?
  6. Зі скількома пацієнтами працював психотерапевт і з якими результатами?

Якщо у психотерапевта немає відповідей на ці запитання, то це поганий фахівець, він не орієнтується у цій галузі. Хороший психотерапевт завжди повинен приймати рішення про лікування разом із клієнтом.