Найважливіше про психічне здоров'я
Тест

Як ваше психічне здоров’я?

Це ОК бути не ОК, просто інколи нам потрібна допомога, щоб із цим впоратись - дружнє плече або консультація спеціаліста. Не існує термометра, щоби виміряти, наскільки в порядку наше психічне здоров'я. Але існує анкета самодіагностики, яка може допомогти вам зрозуміти проблеми, які ви можете мати. Її питання спрямовані у першу чергу на виявлення ознак депресії та генералізованого тривожного розладу, але вони також допомагають виявити ознаки інших станів. Оскільки цей опитувальник спирається лише на ваші особисті відповіді, будь який позитивний результат має підтвердити фахівець.

1. Протягом останніх двох тижнів, як часто ви відчували наступні симптоми:

Питання 1 із 7
Почувалися знервовано, тривожно або на межі
Питання 2 із 7
Не могли позбавитись або контролювати хвилювання
Питання 3 із 7
Хвилювалися надто сильно про різні речі
Питання 4 із 7
Вам було складно розслабитись
Питання 5 із 7
Були неспокійні настільки, що не могли всидіти на місці
Питання 6 із 7
Легко дратувалися чи нервувалися
Питання 7 із 7
Відчували страх, що може статися щось жахливе

Відсутні симптоми тривожних розладів.

Присутні симптоми тривожного розладу легкого ступеню.

Зверніть увагу на свій спосіб життя та достатність відпочинку. Будьте уважні до себе й повторіть тест через певний час. Ми рекомендуємо звернутись до фахівця із психічного здоров’я у випадку, якщо вам не стане краще.

!! Ознаки тривожного розладу середньої важкості. !!

Слід звернутися до фахівця з психічного здоров’я для того, щоби провести поглиблену діагностику, визначити тип розладу й підібрати відповідне лікування.

!! Ознаки важкого тривожного розладу. !!

Терміново зверніться до лікаря для встановлення типу розладу та початку лікування.

2. Протягом останніх двох тижнів, як часто ви відчували наступні симптоми:

Питання 1 із 9
Не відчували інтересу й задоволення від справ
Питання 2 із 9
Відчували пригнічення, сум і безнадію
Питання 3 із 9
Мали складнощі із засинанням, сном або спали забагато
Питання 4 із 9
Почувалися втомлено або не мали енергії
Питання 5 із 9
Не мали апетиту або переїдали
Питання 6 із 9
Почувалися погано щодо себе: вважали себе невдахою, або ніби ви занапастили себе й свою сім’ю
Питання 7 із 9
Вам було складно концентруватися на заняттях, таких як читання газети чи перегляд фільму
Питання 8 із 9
Говорили або рухались повільно настільки, що на це звертали увагу інші. Або навпаки, були непосидючі й неспокійні, та рухались значно більше, ніж зазвичай
Питання 9 із 9
Мали думки про те, що вам краще було би померти, або завдати собі шкоду

Відсутні симптоми депресії.

Для підтримки свого психічного здоров’я, дотримуйтесь корисних звичок та розвивайте психологічну стійкість, щоб упевнено долати труднощі.

Присутні симптоми легкої депресії.

Будьте уважні до себе й підтримайте своє психічне здоров’я за допомогою корисних звичок. Зверніть увагу, що остаточний діагноз може встановити лише ваш сімейний лікар або фахівець з психічного здоров’я. Ми рекомендуємо повторити тест через певний час, та звернутися до фахівця, якщо вам не стане краще.

!! Ознаки депресії середньої важкості. !!

Розгляньте можливість звернутися до фахівця з психічного здоров’я або сімейного лікаря найближчим часом.

!! Ознаки помірно важкої депресії. !!

Слід негайно звернутися до фахівця із психічного здоров’я та розпочати фармакотерапію та/або психотерапію.

!! Ознаки важкої депресії. !!

Терміново зверніться до лікаря для початку медикаментозного лікування. У випадку важкого стану чи поганої відповіді на терапію необхідно швидко звернутися до фахівця із психічного здоров’я для початку психотерапії або комбінованого лікування.

3. Якщо ви мали будь-які з проблем, перелічених у цьому опитувальнику, наскільки через них вам було складно працювати, займатися домашніми справами, спілкуватися з іншими людьми?

Психічним здоров’ям вважають такий стан добробуту, в якому людина здатна реалізовувати свій потенціал, долати щоденні стреси, ефективно й плідно працювати та робити внесок в життя своєї спільноти. Таким є визначення ВООЗ. Якщо ви час від часу маєте неприємні емоції або почуття, проте вони не заважають жити повноцінним життям – вітаємо, ви маєте хороше психічне здоров’я! Адже не всі дні мають бути радісними, і це – цілком ОК! На нашому сайті ви можете дізнатися більше про психічне здоров’я, щоби підтримувати його у хорошому стані та турбуватися про себе.

Якщо неприємні емоції та почуття ускладнюють ваше щоденне життя, це може сигналізувати про початок або ризик виникнення розладу психічного здоров’я. Тимчасові складнощі і важкі емоції – це нормальна складова життя, але якщо вони присутні досить довго і не зменшуються, можливо варто звернутися по кваліфіковану допомогу.

!! Коли неприємні думки й почуття виникають без очевидної причини й заважають отримувати задоволення від життя – це може означати певну проблему із психічним здоров’ям. Що швидше ви помітите її і звернетесь по допомогу, то швидше й легше зможете впоратись із нею та мінімізувати вплив на ваші стосунки з близькими, роботу чи навчання, повсякденне життя.

Ми радимо вам не відкладати консультацію із вашим сімейним лікарем або фахівцем із психічного здоров’я для того, щоб правильно діагностувати розлад, який заважає вам отримувати задоволення від життя, і швидше почати лікування.

!! Якщо неприємні думки й почуття виникають без очевидної причини й заважають жити вашим звичайним життям – це свідчить про певну проблему із психічним здоров’ям. Що швидше ви звернетесь по допомогу, то швидше й легше зможете впоратись із нею та мінімізувати вплив на ваші стосунки з близькими, роботу чи навчання, повсякденне життя.

Ми радимо вам не відкладати консультацію із вашим сімейним лікарем або фахівцем із психічного здоров’я для того, щоб правильно діагностувати розлад і швидше почати лікування.

Кількість балів {{result.score}}
ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

Тест відповідає опитувальникам для пацієнтів PHQ-9 та GAD-7 – доказовим інструментам, розробленим на основі скринінгової методики Primary Care Evaluation of Mental Disorders (PRIME-MD). Цей опитувальник спирається лише на відповіді пацієнта, тому будь-який діагноз має підтвердити лікар, оскільки існують додаткові клінічні фактори, які можуть вплинути на рішення щодо лікування та управління станом.

Зокрема такими факторами є:

  • чи поточні симптоми спричинені факторами психологічного стресу?
  • як довго триває стан, що вас непокоїть, і чи ви вже отримували лікування?
  • наскільки ці симптоми заважають вашому щоденному життю та активностям?
  • чи була у вас історія схожих епізодів, чи ви отримували лікування?
  • чи маєте ви сімейну історію схожих станів?

Якщо симптоми посилюються та заважають вам вести звичний спосіб життя, обов’язково проконсультуйтесь з фахівцем із психічного здоров’я, не залежно від результатів тестування.